World Slalom Skaters Association – WSSA (english)

WSSA je celosvětově působící asociace, která zastřešuje žebříček závodů WSS, určuje pravidla pro battle, classic, speed a slides a pořádá mistrovství Evropy (European Freestyle Skating Championship), Asie a světa (World Freestyle Skating Championship). Jejím reprezentantem na úezmí ČR je Česká Asociace Freestyle Bruslení.

World Slalom Series – WSS (english)

World Slalom Series je celosvětový seriál závodů a mezinárodní žebříček obsahující všechny freestyle jezdce, kteří se zúčastnili alespoň jednoho z dílčích závodů. Hodncoení funguje na principu top4 výsledků. Výsledky za daný měsíc jsou zveřejněny většinou v polovině měsíce následujícího.

Freestyle skating klub – FSK (česky)

Freestyle skating klub je v České republice největší tým sdružující příznivce i jezdce freestyle bruslení. Jeho historie sahá do roku 2009 a jeho základna čítá asi 30 členů. Jezdci FSK si drží přední příčky na tuzemských soutěžích a reprezentují ČR na mezinárodních soutěžích.

Federation de Inline Roller Sports – FIRS (english)

FIRS je zkratka pro celosvětovou asociaci, která sdružuje dílčí sporty kolečkového bruslení na mezinárodní úrovni. Existují dva typy svazů, které se mohou začlenit do FIRS – národní sportovní svaz (napřílad CAFB) nebo mezinárodní asociace (například WSSA)

Česká Unie Kolečkových Bruslí – ČUKB (česky)

ČUKB sdružuje na území ČR všechny sporty kolečkového bruslení. Na konci roku 2012 mezi ně patřily – inline hokej, rychlobruslení, freestyle bruslení, inline alpine)